Wczaso-pielgrzymka do Grecji 2024
Śladami Św. Pawła Apostoła

Termin: 10-22.08.2024

DZIEŃ 1        Wyjazd o godzinie 18:00 i bezpośredni przejazd przez Czechy, Słowacje i Węgry do Serbii. Nocna podróż.

DZIEŃ 2        Śniadanie własne oraz toaleta poranna na auto-grillu. Przejazd do Belgradu, tam zwiedzanie centralnej części miasta z przewodnikiem. Następnie kontynuacja podróży do Bułgarii. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Sofii.

DZIEŃ 3         Po śniadaniu przejazd do Rylskiego Monastyru (centrum prawosławia w Bułgarii, wpisana na światową listę UNESCO). Czas do dyspozycji własnej, a następnie kontynuacja podróży do Grecji. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Kavalii.

DZIEŃ 4        Śniadanie, a po nim przejazd do Filipii, tam Msza Święta przy źródełku Św. Lidii, a następnie przejazd do Kavalii – miejsca do którego przybył Św. Paweł i założył pierwszą gminę chrześcijańską. Czas do dyspozycji własnej, a wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5        Śniadanie w hotelu i przejazd do Salonik. Zwiedzanie zabytkowej części miasta, czas do własnej dyspozycji oraz kontynuacja podróży do Kalambaki, tam zwiedzanie słynnych greckich klasztorów. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu

DZIEŃ 6           Śniadanie, a po nim kontynuacja zwiedzania klasztorów, a następnie przejazd w kierunku Aten z krótkim postojem w Termopilach. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Aten.

DZIEŃ 7          Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Aten, m.in. zmiana wart, wejście na Akropol, oraz miejsce związane ze Świętym Pawłem (przemowa na Aeropagu). Po południu relaks i wypoczynek nad morzem. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8          Po śniadaniu całodzienny wypoczynek nad morzem. Wieczorem kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9          Śniadanie i następnie całodzienna wycieczka po Argolidzie – Korynt, Epidauros, miasteczko Navplio, następnie powrót. Wypoczynek nad morzem, a po nim kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10        Po śniadaniu przejazd do Patras – nawiedzenie Bazyliki Św. Andrzeja Apostoła, a następnie przejazd na obiad i wjazd na prom Patras Ankona (Włochy). Relaks i nocleg na promie.

DZIEŃ 11        Śniadanie na promie, wypoczynek, a w godzinach popołudniowych zjazd z promu i kontynuacja podróży w okolice Rimini. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 12/13  Śniadanie w hotelu i przejazd do Bolonii. Zwiedzane centralnej części miasta, i dalsza kontynuacja podróży do Polski. Planowany powrót w godzinach porannych dnia następnego.

Świadczenia zawarte w cenie                                                CENA : 660 € + 1000 PLN

- Przejazd Autokarem

- 9 noclegów w hotelach + HB oraz 1 nocleg na promie

- Ubezpieczenie NW i KL

Wstępy i opłaty do zwiedzanych obiektów w cenie pielgrzymki.

Zapisy i bliższe informacje u ks. Daniela mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.