Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
(17. 05. 2026 r.)
1. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 9.00 na Mszy św. grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 przystąpi do I Komunii świętej. Nabożeństwo majowe dla dzieci zostanie odprawione o godz. 15. 00.
2. W minionym tygodniu w naszym kościele zostały zamontowane nowoczesne ekrany do wyświetlania pieśni, dające wiele możliwości wykorzystania podczas liturgii i nabożeństw. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Parafialnemu Zespołowi Caritas za wsparcie, dzięki któremu możliwy był zakup ekranów. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Pana Stanisława Dymarczyka za jego zaangażowanie i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.
3. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają następujące wydarzenia:
- przez cały tydzień dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami będą przeżywać Biały Tydzień, który zakończy się w czwartek. Dzieci będą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.00.
- w sobotę o godz. 19.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. rozpoczynająca wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po Eucharystii odbędzie się uwielbienie oraz modlitwa wstawiennicza.
- przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę do Ducha Świętego, odprawianą podczas nabożeństw majowych.
4. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela.

















