Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej
(29. 03. 2026 r.)
3. Liturgią dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy obrzędy Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy wszystkich do udziału w obrzędach, które są uobecnieniem Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.
- w Wielki Czwartek Mszę św. Wieczerzy Pańskiej celebrować będziemy o godz. 19.00. Po jej zakończeniu przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ołtarza Adoracji. Adoracja w tym dniu będzie trwała do godz. 22.00.
- w Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 7.00. O godz. 9.00 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 19.00 rozpocznie się Liturgia Wielkopiątkowa. Następnie po jej zakończeniu przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Bożego Grobu. Adoracja, będzie trwała do godz. 24.00. Nasza parafia przyłączyła się do ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Nocy konfesjonałów”. W Wielki Piątek w godz. od 21.00 do 24.00 będzie można skorzystać ze spowiedzi św.
- w Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie rozpocznie się o godz. 7.00. O godz. 20.00 odbędzie się Liturgia Wigilii Paschalnej. Podczas tej liturgii dokonamy odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. O godz. 9.00 w kościele odbędzie się zmiana tajemnic Różańca św. Zapraszamy wszystkie Róże do wspólnej modlitwy.
- Informujemy, że święcenie pokarmów w Wielką Sobotę obędzie się przy Grocie Matki Bożej w godz. od 10.00 do 13.30 co pół godziny. W tym też czasie, będzie zbierana taca na bieżące potrzeby naszej Parafii. Już dzisiaj za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. Także informujemy, że od 10.00 do 12.30 będzie można skorzystać ze spowiedzi św. w konfesjonale dyżurnym.
5. Przy naszym kościele oraz na cmentarzu parafialnym można nabyć świece wielkanocne – zdobione ręcznie. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieło pomocy potrzebującym.
6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom dobrej woli za ofiary składane na remonty i utrzymanie kościoła i Domu Parafialnego. Obecnie przygotowujemy się do renowacji i czyszczenia oraz wzmacniania ścian naszego kościoła od strony prezbiterium. Pragniemy przypomnieć, że taca w drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na wspomniane prace przy kościele. Raz jeszcze dziękujemy za indywidualne wpłaty i składane ofiary na tacę.
7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny.

















