V Niedziela Wielkiego Postu
(22. 03. 2026 r.)
1. W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy Rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Wojciech Drab – proboszcz Parafii św. Barbary w Wałbrzychu. O godz. 12.30 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania W poniedziałek, wtorek i środę nauki dla dorosłych będą głoszone o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania poniedziałek, o godz. 19.00, natomiast dla pracujących w poniedziałek i we wtorek o 20.00. Księdza Rekolekcjonistę witamy bardzo serdecznie, cieszymy się z jego obecności i życzymy owocnego posługiwania w naszej wspólnocie.
2. Spowiedź rekolekcyjna będzie miała miejsce w dniach 24 i 25 marca tj. we wtorek i w środę od godz. 8.00 do 9.00 i po południu od godz. 17.00 do 18.00 oraz w środę od 19.00 do 20.00.
3. W środę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Równocześnie jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 18.00, będzie można dokonać Duchowej Adopcji dziecka poczętego zagrożonego aborcją.
4. W piątek – Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz. 18.00, następnie rozważając Stacje Drogi Krzyżowej przejdziemy ulicą gen. Andersa na oś. XXV-lecia. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Jednocześnie informujemy, że w tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Natomiast będzie Droga Krzyżowa o godz. 9.00.
5. W sobotę o godz. 19.00 w auli Domu Parafialnego odbędzie się katecheza dla dorosłych i młodzieży. Kolejne spotkanie będzie nt: „Świadomego przeżywania Eucharystii” Na katechezie poruszane będą tematy: o budowie liturgii Mszy św. oraz znaczeniu jej poszczególnych elementów. Wstęp wolny. Zapraszamy
6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy św. dokonamy poświęcenia palm. O godz. 11.00 zapraszamy dzieci i młodzież pod Grotę Matki Bożej przy Kościele, skąd rozpocznie się Msza św.
7. Przy naszym kościele oraz na cmentarzu parafialnym można nabyć świece wielkanocne zdobione ręcznie, torby miłosierdzia, breloczki, oraz słodkie upominki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dzieło pomocy potrzebującym. Również młodzież ze scholii rozprowadza Palmy, stroiki wielkanocne oraz babeczki. Uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczone będą na wyjazd wakacyjny.
8. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom dobrej woli za ofiary składane na remonty i utrzymanie kościoła i Domu Parafialnego. Obecnie przygotowujemy się do renowacji i czyszczenia oraz wzmacniania ścian naszego kościoła od strony prezbiterium. Pragniemy przypomnieć, że taca w drugą niedzielę miesiąca przeznaczona jest na wspomniane prace przy kościele. Raz jeszcze dziękujemy za indywidualne wpłaty i składane ofiary na tacę.
9. Zachęcamy do nabywania i czytelnictwa prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela.

















